تبلیغات
نصب دزدگیر - آموزش نحوه نصب دزدگیر ریو
 

ابتدا باید بر اساس نوع نصب و عبور سیمها سیمهای دزدگیر را کلاف کرده و اماده نصب کنیم یادتان باشد باید زیر فرمان را باز کنید و این که حتما ً لامپ تست همراهتان باشد. اموبیلایزر روی سوئیچ را به ارامی بیرون اورده و سپس سوکت سیم زیر ان را خارج کنید و -سیم قرمز را به سیم سبز خط قرمز نصب کنید سپس سیم acc به سیم ابی خط دار نصب کنید. توجه کنید این سیم همان سیمی باشد که به واسطه قطع شدنش ماشین خاموش شود چون ماقطع کن را سر راه این سیم می بندیم البته سر راه سیم استارت نیز می توان نصب کرد  و به یادداشته باشید که سیم بدنه دزدگیر را به یک جای خوب ببندید 

سیمهای راهنما : در 2 جا می توان انرا نصب کرد زیر فرمان و زیر رکاب که به رنگ سبز خط سفید و زرد خط سبز می باشد نصب می کنیم

یونیت قفل مرکزی ریو بصورت کشویی به بدنه متصل شده که چنانچه از زیر نگاه کنید در ستون کناری انتهای سوکت ها دیده می شود و دو عدد سوکت به آن وصل شده هر دو سوکت را در می آوریم در سوکت سمت راستی که خانه های بیشتری هم دارد سیم های قفل مرکزی قرار دارد و در سوکت کوچک تر سمت چپی سیم لادری 4 درب. سیستم قفل مرکزی ریو تحریک منفی استشبیه پژو 405 سوکت بزرگ تر را درست می گیریم جوری که پین قفل کن سوکت بالا باشد در ردیف پایین از چپ به راست خانه دوم سیم زرد نازک تحریک باز کردن بوده و به سیم سفید خط دار دزدگیر بسته می شود سیم خانه سوم هم که قرمز رنگ است تحریک قفل کردن بوده و به سیم سفید دزدگیر وصل می گردد.

در سوکت سمت راستی که کوچک تر هم هست چنانچه سوکت را جوری در دست بگیرید که پین قفل کن سوکت بالا باشد در ردیف پایین از راست به چپ اولین خانه (جای خانه مهم است جون رنگ سیم در بعضی از ریوها فرق می کند) سیم سبز خط قرمز (در بعضی سبز خط سفید) لادری منفی لحظه ای 4  درب می باشد.

 

سیم لادری صندوق را می توانید در سوکت مشکی رنگ تک ردیفه ای که دقیقا در بالای پلاستیک رکاب راننده به دیواره چسبیده پیدا کنید از چپ به راست خانه 4 سیم سبز خط قرمز .

فشنگی روغن نیز پشت کیلومتر اولین سوکت سمت چپ سیم سبز خط زرد می باشد.

برای انتقال سیم آژیر و لادری کاپوت جلو من سوراخ کوچکی زیر پدال کلاچ ایجاد کرده و سیم ها را رد کردم.

 

برای نصب پاور روی این ماشین  ابتدا باید سیم های برق و acc را از شکاف بین درب و ستون عبور دهید که کار خیلی سختی است برای این کار سوکتی را که به ستون ماشین وصل شده در بیاورید چون هیچ جایی برای عبور سیم به داخل اتاق وجود ندارد جایی از سوکت را با مته 4.5 سوراخ کنید جوری که به سوکت آسیبی نرسد و سیم ها را از سوراخ ایجاد شده رد کنید. انتقال سیم ها از سوراخ درب راحت تر است چون سوکت نبوده و براحتی رد می شود. ما هنگام نصب پاور بر روی خودروهایی مثل پراید و پژو سیم acc را به سیم مربوطه در سوکت شیشه بالابر سمت راننده وصل می کردیم ولی دقت کنید که در ریو این کار جواب نمی دهد و حتما باید سیم acc به داخل منتقل شده و وصل شود.

این خودرو به دلیل این که هر 4 درب ان دارای شیشه برقی هست به راحتی می توان سیم های 3 درب را پیدا کرد البته توسط همان لامپ تست سیم سمت شاگرد جلو سفید خط سبز می باشد و سیمهای درب عقب هر کدام مجزا اما به یک رنگ قرمز خط ابی است.

 

نوع مطلب :
برچسب ها : آموزش نصب دزدگیر ریو، دزدگیر ماجیکار،


 
 
بالای صفحه